BLOOMBERG: кредитори "Метінвесту" намагаються зупинити виплати євробондів

Група держателів євробондів "Метінвесту" (гірничо-металургійний підрозділ СКМ Ріната Ахметова; щоправда, 25%+1 акція контролює "Смарт-Холдинг" Вадима Новинського) намагається зірвати спробу компанії домогтися в Лондонському арбітражному суді зупинки частини платежів на 1,1 млрд дол по облігаціям з погашенням у 2016-2018 рр. (у т.ч. на 85 млн дол. 31 січня-2016), повідомляє агентство Bloomberg з посиланням на два джерела, знайомих з ситуацією.
Наразі ця група кредиторів (Pioneer Investment Management Ltd) мають менше 25% необхідного порог, водночас шукає додаткової підтримки в інших кредиторів.
Разом з тим інша група кредиторів, яка контролює понад 50%, схвалила відповідну пропозицію «Метінвесту», стверджують джерела Bloomberg.
Нагадаємо, що в грудні "Метінвест" просив держателів євробондів схвалити мораторій на будь-які платежі по паперам до 27 травня 2016 року. У цілому холдинг намагається реструктуризувати борги на 3 млрд дол. У квітні 2015 року компанія  оголосив, що знаходиться в стані дефолту.
У червні кредитори дали згоду на відмову від свого права висувати вимоги у зв`язку з випадками дефолту до 31 січня 2016 року. Також власники облігацій із погашенням у 2015 році погодили продовження терміну їх погашення з 20 травня 2015 до 31 січня 2016 року в обмін на грошову виплату 25% від номіналу облігацій у липні 2015 року.
Серед кредиторів «Метінвесту» - Deutsche Bank, ING, Natixis, Portigon, UniCredit, Erste, BNP Paribas, Bank of Tokyo-Mitsubishi UFJ, Raiffeisen Bank International, Rabobank, Credit Suisse.
У вересні держателі понад 50% облігацій Metinvest B.V. з термінами погашення в 2016, 2017 і 2018 роках створили спецкомітет кредиторів.
У листопаді Reuters повідомляло, що переговори «Метінвесту» з кредиторами щодо реструктуризації боргу на 3 млрд дол йдуть «повільно і погано». За словами одного зі співрозмовників агентства, власники компанії заблокували варіант угоди, який був досягнутий.
У травні 2015 року перший заступник голови правління російського Сбербанку Максим Полєтаєв заявляв, що фінустанова готує реструктуризацію кредитів групи «Метінвесту».
Про спробу Сбербанку та Промінвестбанку стягнути 422 млн грн та 55 млн грн відповідно з Corum Group (машинобудівний підрозділ "СКМ") читайте тут і тут.
Додамо, що в лютому 2015 року агентство Reuters повідомляло, що російський Сбербанк (материнська структура вказаного вище банку, що працює на українському ринку) консолідовує на своєму балансі кредити ДТЕК – енергетичного підрозділу СКМ. Йшлося, зокрема, про придбання суми участі Sberbank (Switzerland) в синдикованому кредиті DTEK Holdings Limited на 11,9 млн евро. «Ми знімаємо потенційні ризики зі швейцарської «дочки», консолідовуючи борг холдинга на балансі головного банку», - зазначав фіндиректор Сбербанку Олександр Морозов, відмовляючись від більш детальних коментарів.
У 2012 році компанія ДТЕК залучила синдикований кредит на 416 млн євро, з яких 135 млн євро мало бути повернено в жовтні 2015 року, решта – в 2017 році. В угоді брали участь чотири банки: Sberbank CIB, Газпромбанк, ING Bank і UniCredit Bank Austria. Як повідомлялося, дата погашення холдингу перед швейцарською «дочкою» Сбербанка – жовтень 2017 року.
Крім того, у 2013 році ДТЕК залучив синдикований кредит на 375 млн дол., з яких 152,5 млн дол. має бути погашено в серпні 2016 році, решта – в 2018 році.
Як писало агентство Reuters у листопаді 2015 року з посиланням на джерела на банківському ринку, перемовини ДТЕК з кредиторами щодо реструктуризації боргів на 3 млрд дол. йдуть не дуже добре і навіть заходять в глухий кут.
Близько третини зобов’язань ДТЕК складають єврооблігації, решта – переважно позики банків, зокрема, голландського ING, італійського UniCredit, австрійських Erste Bank і Raiffeisen Bank, російські Сбербанк та Газпромбанк.
До жовтня 2015 року компанія планувала підписати з банками угоду про відстрочку виплати більшої частини боргу.
Торік у квітні ДТЕК мав погасити євробонди на 200 млн дол. Однак домовився про їх обмін на нові папери з погашенням у 2018 році та відшкодуванням у розмірі 20% від номіналу.
На 2018 рік припадає погашення євробондів на 750 млн дол.

"ЕПОНІМ"
Share on Google Plus

0 коммент.:

Отправить комментарий