Кіберполіція України викрила потужну російську бот-мережу Mumblehard

Впродовж тривалого часу в Україні функціонував сервер, який керував масштабної мережею для розсилки спаму. Бот-мережа була сформована зі зламаних серверів цілого ряду приватних українських і зарубіжних компаній, заражених шкідливою програмою Linux/Mumblehard, повідомляють у прес-службі Департаменту кіберполіції Нацполіціі України.
Кількість таких серверів змінювалася в різні проміжки часу і, станом на березень 2016 року, перебуваючи в 63 країнах світу, становило близько 4000, лише 33 з яких - українські.
Зловмисники могли віддалено виконувати команди на заражених серверах, отримувати несанкціонований доступ до оброблюваної ними інформації та несанкціоновано використовувати їх обчислювальні ресурси.
Все це, включно з масовим поширенням повідомлень електрозв'язку без попередньої згоди адресатів, призводило до витоку інформації. Крім того, завдавало матеріальні та репутаційні збитки, оскільки IP-адреси заражених серверів потрапляли в різні чорні списки.
"Сервер управління бот-мережею Mumblehard, адмініструвати російськими спамерами, був виявлений у південних регіонах нашої країни", - повідомляють в кіберполіції.
Зараз вжито заходів щодо ліквідації кіберзагрози і розшуку причетних до злочину.

"ЕПОНІМ"
Share on Google Plus

0 коммент.:

Отправить комментарий