Нерозумний шлях економічного зростання України

Світові рейтинги, які проводяться міжнародними організаціями та незалежними центрами досліджень являються популярними джерелами об’єктивної інформації. Від їх експертів не закриєшся гучними заявами про покращення, реформування та зростання економіки, як це звикли робити представники влади, пише видання "Подільський вісник".
Нещодавно було опубліковано рейтинг «Економічна свобода світу: 2016», який укладається канадським дослідницьким Інститутом Фрейзера спільно з Українським товариством економічних свобод (УТЕС). Минулого року Україна була на 128-му місці, цього - року опустилася на 135-е місце зі 159 країн.
Наші сусіди по рейтингу, а також ті, що випереджають, це все країни четвертого ешелону: Бурунді, Єгипет, Нігер – 129- ті місця, Буркіна-Фасо – 132, Кот-д'Івуар – 133, Пакистан – 133. Гірше нас Гаяна – 136, Малі – 137, Сьєрра-Леоне – 138, Того – 139 та Мозамбік – 140.
Іншим, не менш авторитетним світовим рейтингом є «Індекс економічної свободи», який створено американським дослідницьким центром Фонд «Спадщина» (The Heritage Foundation), спільно з газетою The Wall Street Journal. Даним індексом фахівці оцінюють ефективність державної політики у сфері стимулювання бізнесу, рівень впливу корупції на господарську діяльність, ефективність фіскальної політики тощо.
Складовими індексу є забезпечення прав власності, свобода від корупції, фінансова свобода, рівень втручання уряду, свобода підприємництва, свобода праці, грошова свобода, свобода торгівлі, свобода інвестицій та фінансова свобода.
За сумою балів Україна посіла 162 місце зі 178 країн. Останнє місце, займає Північна Корея від якої нас відділяє всього 16 позицій. Найближчі країни з трохи кращими показниками: Білорусь – 157, Бірма – 158, Еквадор – 159, Болівія – 160, Соломонові острови – 161. Нижче нашої країни у рейтингу - Демократична Республіка Конго – 163, Чад  164, Кірібаті – 165, Узбекистан – 166.
Насправді, для оцінки ситуації пересічним українцям, навіть ці рейтинги дивитись не потрібно. Недієвість задекларованих реформ ми відчуваємо з вами кожного дня. Полегшення умов ведення господарської діяльності не відбулось. Податкова система не стимулює бізнес та не мотивує його до виходу з «тіні». Боротьба з корупцією проводиться не так для реального результату, як для сенсаційних новин та піару, а також усунення конкурентів.  Останні сходинки вищезазначених рейтингів – лише черговий доказ цього.
Сподіваємось, що найближчим часом у державі знайдеться розумна сила, яка комплексно підійде до процесу наведення порядку в країні.
Запровадить гнучку систему оподаткування для новоутворених компаній, для підприємств, які впроваджують вітчизняні інноваційні технології та виробляють імпортозаміщуючу продукцію. Забезпечить державну підтримку експортерів, шляхом надання дієвої допомоги у просуванні продукції на зовнішні ринки, доступне кредитування та захист інтересів експортерів.
Створить мережі індустріальних парків та вільних економічних зон зі спеціальними режимами економічної та інвестиційної діяльності. Зменшить кількість контролюючих органів, запровадить спрощення адміністративних процедур для господарської діяльності.
Вказані кроки дадуть можливість вивести Україну з економічного «провалля» та підняти в перелічених рейтингах десь на початок.

"ЕПОНІМ"
Share on Google Plus

0 коммент.:

Отправить комментарий